Πολλοί ενήλικες θέλουν να επιστρέψουν την παιδική ηλικία, όπου τα δέντρα ήταν τεράστια, και τα απλούστερα πράγματα που θεωρούσαν μαγικά. Τι θα μπορούσε να είναι καλύτερο από το αεράκι στα χέρια σας; Σε αυτό το άρθρο θα δείτε πώς μπορείτε να φτιάξετε ένα πανί από χαρτί με τα χέρια σας.
Στο Διαδίκτυο υπάρχουν πολλά προγράμματα για την κατασκευή των ανέμων. Μετά τη διεξαγωγή μερικών μελετών, μπορεί να γίνει κατανοητό ότι η καλύτερη μορφή είναι ένα τετράχρωμο πικάπ. Όλα τα άλλα τρία, οκτώ, έξι πόδια δεν περιστρέφονται πολύ καλά.
Απλό προϊόν
Για δουλειά, χρειάζεστε ένα τετράγωνο φύλλο χαρτιού, ένα σκίτσο μπαμπού, σύρμα και ένα ζευγάρι χάντρες. Θα χρειαστούμε περίπου 5-10 λεπτά εργασίας.
Η παρακάτω φωτογραφία δείχνει ένα σχέδιο εργασίας. Πλατεία Επιλέξαμε 14 * 14 cm.
Σχεδιάζουμε αυτή την πλατεία διαγώνια. Στη συνέχεια, βάζουμε το σημάδι των 6 cm και κόψτε τη γραμμή.
Κάνοντας τρύπες στη μέση και στις άκρες, αποδεικνύεται στη φωτογραφία.
Περιστρέφουμε το καλώδιο στο ραβδί, τότε φοράτε ένα μακρύ χάντρα σε αυτό. Στη συνέχεια, βάζουμε την πλατεία και πάλι οδηγούμε το χάντρα.
Στο τέλος του καλωδίου βάζουμε στις γωνίες της πλατείας μας.
Διορθώσω τα πάντα, βάζοντας το τελευταίο χάντρα και εδραιώνει την άκρη.
Το χαριτωμένο breeze είναι έτοιμο.
Αεράκι από origami
Ένα τέτοιο παιδικό παιχνίδι μπορεί να γίνει από τεχνική origami. Συνδέεται με τις περισσότερες από τις διακοπές, αν και στη σύγχρονη στιγμή το αεράκι πωλείται σε πάρκα και αξιοθέατα. Τα πικάπ είναι τα παιχνίδια μιας χρήσης που είναι πολύ εύκολο και εύκολο να το κάνουμε. Στην κατασκευή του αεράκι είναι απλή, δεν χρειάζεται να έχετε ειδικές δεξιότητες δεξιοτήτων, θα χρειαστείτε λίγη επιθυμία και χρόνο. Το κόστος ενός τέτοιου παιχνιδιού θα είναι πολύ χαμηλότερο από το παρεχόμενο.
Για να κάνετε ένα τέτοιο παιχνίδι, θα χρειαστείτε μερικά λεπτά. Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε αυτό το σχήμα, είναι αρκετά απλό και κατανοητό ακόμη και στον πιο συνηθισμένο μαθητή.
Άρθρο σχετικά με το θέμα: Πλεκτομηχανές μιας χρήσης. Σχέδιο μοτίβου με ρόμπες
Παίρνουμε την πλατεία και το μετατρέπουμε στο μισό, στη συνέχεια λυγίστε ξανά στη μέση των μισών. Εμφιάλωση αυτής της πλατείας σε τέσσερα μέρη και λυγίστε τις άκρες στη μέση. Αποκαλύψτε το φύλλο και κάμψη όπως φαίνεται στη φωτογραφία. Το ίδιο γίνεται από την άλλη πλευρά. Στη συνέχεια, λυγίστε τα τρίγωνα με τέτοιο τρόπο για να βγείτε από την πλατεία. Δεσμεύουμε όλο το κουμπί στο ραβδί και το αεράκι μας είναι έτοιμο. Ένα λεπτομερές σχέδιο για τον τρόπο με τον οποίο η origami σχεδιάζεται στη φωτογραφία.
Βίντεο για το θέμα
Κοιτάξτε μια καλή επιλογή βίντεο, στην οποία μπορείτε ακόμα να μάθετε περισσότερα για το πώς να κάνετε ένα υπέροχο παιχνίδι αεράκι. Δείτε και εμπνεύστε!