Κάνοντας έναν καναπέ το κάνει μόνοι σας
Στο σχεδιασμό της προτεινόμενης έκδοσης της παραγωγής του καναπέ, δεν υπάρχουν πολύπλοκες ενώσεις εξαρτημάτων, επειδή το πλαίσιο θα κολλήσει στο κόντρα πλακέ, το οποίο θα χρειαστεί να συνδεθεί με το κάθισμα και την πλάτη σε όλο το επίπεδο.
Στην αρχή της επένδυσης, η οποία χρησιμοποιείται σε απλά πλαίσια, το πλαίσιο δύο τμημάτων του καθίσματος και η πλάτη θα συναρμολογηθεί.
Οι θέσεις σύνδεσης, εάν είναι επιθυμητό, μπορούν να ενισχυθούν περαιτέρω με γωνίες και κόλλα. Και το πιο σημαντικό - είναι απαραίτητο να στερεώσετε δύο βίδες σε κάθε σύνδεση.
Πρέπει να ξεκινήσετε με ένα καθιστικό, το οποίο είναι η βάση. Σε τέσσερα στήριξη ποδιών κατασκευασμένα από ξύλινα ράβδους ανθεκτικού δέντρου, το οποίο στο τμήμα έχει μέγεθος 70x80 mm και σε ύψος 100-150 mm, είναι απαραίτητο να προσκολληθεί η ράβδος του crossbar με μια διατομή 40x40 mm . Για να αυξήσετε την αξιοπιστία του σχεδιασμού, μπορείτε να τα στερεώσετε με μεταλλικές γωνίες.
Το μήκος και το πλάτος του καναπέ μπορεί να επιλεγεί αυθαίρετα, στη γεύση του. Είναι απαραίτητο μόνο να θυμόμαστε ότι όλα τα καναπέ μεγέθη θα εξαρτηθούν από το μέγεθος της βάσης του.
Στη συνέχεια ακολουθεί έναν καναπέ πίσω, το οποίο θα πρέπει να έχει μια μικρή κλίση για ευκολία. Σε αυτή την ενσωμάτωση, ο καναπέ πλαίσιο της πλάτης αποτελείται από τέσσερις κάθετες και δύο οριζόντιες σανίδες με πάχος περίπου 30 mm. Το ύψος του καναπέ είναι επίσης ελεύθερος να επιλέξει τον εαυτό τους, με βάση τις προτιμήσεις και τις ευκαιρίες τους.
Στη συνέχεια, το κόντρα πλακέ υπερτίθεται στο πίσω πλαίσιο. Επικαλυμμένο σε ολόκληρο το επίπεδο από πίσω, και μόνο στο ανοιχτό πάνω μέρος. Το κάτω μέρος κλείνει το κάθισμα.
Άρθρο σχετικά με το θέμα: Κάνουμε ένα πάνελ στην κουζίνα με τα χέρια τους
Ο Phaneur ακολουθεί από όλες τις πλευρές στη Βατίνη. Μετά από αυτό, πρέπει να συνδέσετε τη βάση με την πλάτη.
Αφού σημειώσετε το μέγεθος του πτυσσόμενου καθίσματος, πρέπει να αρχίσετε να συγκεντρώνετε το κάτω μέρος του, το οποίο αποτελείται από τρεις μικρές και δύο μακρινές σανίδες. Μία από τις τρεις σανίδες θα είναι στη μέση των καθισμάτων προκειμένου να αυξηθεί η ακαμψία και την αξιοπιστία του, καθώς και θα σχηματίσει δύο διαμερίσματα μέσα στον καναπέ. Ο πυθμένας του καθίσματος κατασκευάζεται επίσης από κόντρα πλακέ.
Ο προκύπτων σχεδιασμός πρέπει να κατασχεθεί με ένα πανί που θα συνδεθεί με ένα συρραπτικό κατασκευής.
Στη συνέχεια, πρέπει να εγκατασταθεί στη βάση και να ασφαλίσει την ίδια την βάση και τον καναπέ πίσω. Το άνω μέρος του καναπέ πρέπει να είναι κατασκευασμένο από πυκνό κόντρα πλακέ και μάλλον παχύ στρώμα (περίπου 20-25 cm) του αφρού καουτσούκ. Faniire με ελαστικό αφρού θα πρέπει επίσης να σποράς με ύφασμα και στη συνέχεια να στερεώσει την κορυφή του καθίσματος στο κάτω μέρος με τον μεντεσέ.
Εδώ είναι ο καναπές σας και έτοιμος.
Ταυτόχρονα, χρειάζεστε ένα ελάχιστο εργαλείο που θα βρεθούν πάντα σε κάθε άτομο που αγαπάει να κάνει τα πάντα με τα χέρια τους.