Κάντε μια όμορφη κουκουβάγια για την έκθεση του φθινοπώρου, μπορείτε να το κάνετε με τα χέρια σας από τα χέρια των φίλων και το χαρτί. Δεν θα είναι απλά ένα τυποποιημένο applique, αλλά μια όμορφη χύμα χειροτεχνία. Πώς να κάνετε μια κουκουβάγια με τα χέρια σας, να διαβάσετε και να δείτε στη Master Class.
Υλικά
Για να δημιουργήσετε κουκουβάγιες, θα χρειαστείτε:
- Τουαλέτα χαρτιού τουαλέτας.
- Ακρυλικά χρώματα.
- βούρτσες;
- χρωματιστό χαρτί;
- PVA κόλλα?
- ψαλίδια;
- ταινία διπλής όψης.
Βήμα 1 . Για να ξεκινήσετε, πάρτε το μανίκι και αφαιρέστε το χαρτί από την επιφάνεια, αν υπάρχει.
Βήμα 2. . Χρώμα ακρυλικό μανίκι χρώματος σε χρώμα, το οποίο θα είναι το φόντο για κουκουβάγιες. Δώστε ξήρανση βαφής.
Βήμα 3. . Στο ένα άκρο, τα μανίκια ξεκινούν τα πλευρικά μέρη από δύο πλευρές με τα δάχτυλα στη μέση. Διορθώστε τη συγκομιδή κόλλας.
Βήμα 4. . Κόψτε την καρδιά από έγχρωμο χαρτί. Μετατρέψτε το και κόψτε στο κάτω μέρος του θάμνου. Αυτά θα είναι τα πόδια της κουκουβάγιας.
Βήμα 5. . Κόψτε το χαρτί με κύκλους. Θα πρέπει να είναι οι ίδιοι σε διάμετρο. Stick κύκλους στο μανίκι, όπως φαίνεται στη φωτογραφία. Θα είναι το φτέρωμα των κουκουβάγιων. Με την ευκαιρία, στερεώστε τον κύκλο με κομμάτια διμερούς σκωτσέζικου, ώστε να βάλουν το σωστό ποσό.
Βήμα 6. . Κόψτε το τρίγωνο χαρτιού του ίδιου χρώματος με τα πόδια της κουκουβάγιας. Οι γωνίες το στρογγυλεύονται και στην ανεστραμμένη μορφή κόλλησε πάνω από το φτέρωμα. Θα είναι οι κουκουβάγιες.
Βήμα 7. . Από το χαρτί κόβεται δύο μεγάλους λευκούς κύκλους και δύο μικρά μαύρους κύκλους. Αυτά είναι τα Billets για τα μάτια της κουκουβάγιας. Stick μαύρες κούπες σε λευκή κόλλα PVA και στείλτε τα μάτια στο μανίκι, ασφαλίζοντας τους με ένα διπλό σκωτσέζικο.
Η κουκουβάγια από τα μανίκια χαρτιού είναι έτοιμη!
Άρθρο σχετικά με το θέμα: Κάρτα Πάσχα do-it-yourself: master class με φωτογραφία